Urządzając jadalnię wcześniej, czy później staniemy przed koniecznością wyboru krzeseł. Jedni z nas zapewne postawią na bardzo bezpieczne, ale nieco zachowawcze rozwiązanie, jakim jest zakup krzeseł w komplecie ze stołem. Nie będą musieli się głowić, czy jeden element na pewno pasuje do drugiego. Wystarczy, że skupią się jedynie na dopasowaniu całego kompletu do ogólnego wystroju wnętrza. Bardziej odważni oraz otwarci na nietypowe rozwiązania aranżacyjne wybiorą oddzielnie stół i krzesła, a być może nawet pójdą w kierunku bardzo popularnego ostatnimi czasu trendu, aby każde krzesło przy stole było zupełnie inne. Jedno jest pewne wybór krzeseł do jadalni to naprawdę trudna decyzja.

Różnorodność rządzi

Coraz częściej aranżując kuchnię, decydujemy się na białe meble. To jeden z wyznaczników zarówno kuchni w stylu skandynawskim, jak i tych urządzonych w stylu nowoczesnym. Innym popularnym trendem jest tworzenie otwartych przestrzeni. Modne są więc kuchnie połączone z jadalnią lub salonem. Naturalnym wydaje się wówczas zakupienie białych krzeseł, aby podkreślić jednorodny styl pomieszczenia. Okazuje się jednak, że równie dobrym rozwiązaniem może być szaleństwo eklektyczne. Zupełnie różne krzesła na tle białej kuchni mogą wyglądać wręcz fascynująco. Ciekawą opcją jest umieszczenie przy jednym stole krzeseł o zupełnie odmiennej stylistyce, wówczas powinien jednak łączyć je pewien element np. zastosowana tkanina obiciowa czy kolor. Możemy zdecydować się również na krzesła w zupełnie różnych kolorach. Znajdźmy wówczas jakiś inny punkt wspólny.

Rodzaje materiałów

Pod tym względem również nie ma żadnych ograniczeń. W jadalni równie dobrze sprawdzą się krzesła drewniane, metalowe, krzesła z tworzywa sztucznego lub miękkie, tapicerowane. Krzesła tapicerowane będą pasowały do jadalni w stylu retro. Wybiorą je z pewnością wielbiciele kuchni w stylu klasycznym. Niezwykle elegancko prezentują się w jadalni krzesła skórzane. Zdobione tapicerskimi gwoździami i pięknymi uchwytami, czy pokrowcami sprawiają, że nawet prosty stół nabiera w ich towarzystwie niezwykłego uroku. jeżeli decydujemy się na krzesła tapicerowane również możemy pójść w kierunku różnorodności i zastosować różne tkaniny obiciowe. Kuchnie minimalistyczne czy nowoczesne wymagają zupełnie innych elementów wyposażenia. Królują w nich krzesła metalowe lub z tworzyw sztucznych. Tego rodzaju krzesła to również dobry wybór w przypadku kuchni o charakterze industrialnym. Najbardziej uniwersalnym materiałem w przypadku krzeseł jest drewno. Krzesła drewniane możemy wykorzystać zarówno w kuchni nowoczesnej, jak i retro. Wszystko zależy od sposobu wykończenia. Pamiętajmy o tym, że krzesła wokół stołu to najpopularniejsze rozwiązanie, ale nie jedyne. Mogą im towarzyszyć w jadalni również taborety, a nawet ławki. Mimo, że nie są popularne, okazują się jednak całkiem wygodna opcją. Zwłaszcza, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią. Aby jadalnia nabrała bardziej przytulnego charakteru, a miejsce do siedzenia było wygodniejsze, możemy również zastosować poduszki na krzesła.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *