Krzesła barowe stanowią ciekawy trend w aranżacji kuchni. Ich zastosowanie pozwola na uzyskanie efektu kuchni zarówno nowoczesnej, jak i funkcjonalnej. Sprawdź, jak krzesła barowe można wykorzystać w kuchni?

Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych jest łączenie salonu z kuchnią. Nowoczesny i funkcjonalny barek czy wyspa kuchenna potrzebują odpowiednich stołków barowych. Na jakie krzesła się zdecydować? Wybór jest bardzo szeroki, w ofercie sklepów meblowych znajdują się stołki barowe o najróżniejszych kształtach i kolorach. Od prostych wysokich taboretów, po komfortowe hokery wyposażone w solidne oparcie i podłokietniki. Materiały, z których wykonane są tego typu krzesła również zachwycają swoją różnorodnością.

Odpowiednia wysokość

Barek kuchenny aranżowany jest zazwyczaj na dwóch wysokościach, tj. 110cm (zapewnia komfort stojącym przy nim osobom) lub 90cm (tyle wynosi wysokość szafek kuchennych i wtedy barek jest przedłużeniem dolnych szafek). Przy pierwszej wysokości odpowiedni wymiar stołka barowego to 80 cm, z kolei przy drugiej powinna wynosić 60cm. Bez względu na wysokość stołka podpórka pod stopy musi znajdować się 40cm poniżej siedziska. Komfortowym rozwiązaniem są hokery z możliwością regulacji wysokości siedziska. Jego optymalna wielkość to 40x40cm.

Wybieramy idelane krzesło barowe

Największy wybór stołków barowych znajdziemy wśród hokerów w nowoczesnym stylu, tj. hokery obrotowe na jednej nodze, czy podwyższone krzesła na czterech nogach. Posiadają one często dodatkowe udogodnienia, tj. różnej wysokości oparcia. Nowoczesne hokery wykonane są z najróżniejszych materiałów, np. miękkiej tapicerki, skóry, metalu, drewna, sklejki, czy kolorowego tworzywa. To na jaki typ krzesła barowego się zdecydujemy w dużej mierze uwarunkowane jest ogólnym stylem kuchni i pokoju dziennego. Typowa aranżacja to kilka identycznych hokerów, ale możemy również stworzyć wielobarwny zestaw stołków barowych, który będzie odznaczać się oryginalnością.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *