Krzesło – mebel, który obowiązkowo musi znaleźć się w każdej kuchni. Oczywiście krzesła można dowolne zestawiać. Wielu z nas boi się takich zestawień. Tak naprawdę nie trzeba mieć obaw. Obowiązuje tylko jedna zasada: należy pamiętać, żeby krzesła coś łączyło. Tylko wtedy są w stanie stworzyć idealny duet.

Dzięki krzesłom wnętrze kuchni nabierze stylu i koloru. Krzesło może jak czarodziejska różdżka sprawić, że wnętrze nabierze zupełnie innego stylu. Poniżej przedstawiamy Wam kilka kompozycji.

Przede wszystkim harmonia

Oczywiście można ze sobą zastawiać różne rodzaje krzeseł, ale należy pamiętać
o zachowaniu harmonii. Przykładowo krzesła z plecionymi oparciami i toczonymi nogami doskonale komponują się ze stylowym, starym stołem.

Każde krzesło z innej bajki

Krzesła każde z innej bajki także tworzą fajne zestawienie. Na przykład jedno można przynieść z kuchni, inne z salonu, a jeszcze jedno mosiężne z ogrodu. Nie chodzi jednak o byle, jakie zestawienie krzeseł. Każde z tych nich musi mieć jakąś wspólną cechę charakterystyczną i musi być stylowe. Przykładowo każde krzesło może mieć nóżki wygięte w literę s, zaokrąglone oparcia i ażurowe wypełnienia. Takie zestawienie stylowych krzeseł daje oryginalny i unikatowy rezultat. To świetne rozwiązanie dla miłośników stylowych zarówno nowoczesnych jak i wiekowych mebli. Przede wszystkim pozwala na zaprezentowanie tych najładniejszych i najoryginalniejszych okazów.

Krzesła ukryte pod pokrowcem

Tak naprawdę to krzesło w tej kompozycji pełni rolę drugoplanową. Pierwszy plan zajmuje pokrowiec, który zmienia oblicze starego krzesła. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy w naszej kuchni czy jadalni mamy stare czy zarysowane bądź zaplamione krzesła. Pokrowce odświeżą i odmienią oblicze pomieszczenia. Dodatkowo w studiach fotograficznych można nabyć naklejki albo foto nadruki na pokrowce. W zestawieniu ze starym stołem takie krzesła wygląda po prostu zjawiskowo.

Na rynku jest duży wybór krzeseł. Począwszy od starych, wiekowych a skończywszy na nowoczesnych i ekstrawaganckich. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie i dokona zakupu krzeseł dostosowanych do swoich potrzeb i wyglądu wnętrza.

Krzesła w mieszkaniu mają pełnić rolę dekoracyjną, a także stanowić miejsce przyciągające do wspólnych rozmów. Z tego względu muszą przykuwać wzrok i stanowić przytulny i wygodny zakątek w mieszkaniu.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *