Podsumowanie roku 2016. 10 najchętniej czytanych tekstów

Jedną z rzeczy, za które kocham podróżowanie i wszelkie wędrówki, jest czas planowania. Ten moment jeszcze przed wyruszeniem, kiedy spędza się godziny na wertowaniu przewodników, przyglądaniu się mapie i snuciu planu podróży. Głowę zajmują tylko myśli o tym, jak to będzie, kiedy spakuje się już plecak czy walizkę. Lubię też raz na jakiś czas, szczególnie w zimowe wieczory, wydobyć z zakamarków komputera zdjęcia z jakiejś podróży, powspominać i przywołać trochę ciepłych wspomnień.

podsumowanie-roku

A że życie, jakkolwiek patetycznie to brzmi, z podróżą ma wspólnego bardzo dużo, to lubię podsumowywać kolejne lata i snuć plany na następne etapy podróży. Niekoniecznie w formie postanowień. Niekoniecznie akurat w Sylwestra, choć w tym roku się to u mnie zbiegło.

Nie da się ukryć (wpisy na blogu same odsłaniają prawdę), że o ile w pierwszej połowie tego roku, byłam tu bardzo często, to ostatnie sześć miesięcy było zdecydowanie mniej intensywne. Jak już Wam jakiś czas temu sygnalizowałam, dałam sobie czas do końca roku i odpuściłam mocno pisanie, bo czułam, że są inne sprawy, które wymagają mojej uwagi a ja nie mam przestrzeni na angażowanie się w blogowanie w takim stopniu, w jakim bym chciała. A że nie lubię tworzyć czegoś na 10% i chciałabym, żeby to było wartościowe miejsce, dałam sobie czas na zdefiniowanie na nowo, co i jak tak naprawdę chcę Wam przekazać na blogu. I mam nadzieję, że ten czas blogowego podsumowania i planowania nowego, to był owocny czas i wkrótce zobaczycie owoce :)

Spędzając ostatnio czas na myśleniu o Tajemnicach Portmonetki, sięgnęłam też po „zdjęcia z podróży” i podsumowując rok, postanowiłam sprawdzić między innymi najchętniej czytane w 2016 roku wpisy. Takie, które powstały również w tym roku. Oto więc przed Wami lista 10 tekstów, które czytaliście w tym roku najchętniej:

Miejsce 10: Jak pracować bardziej efektywnie?

Chyba nie przez przypadek ten tekst powstał w roku, który był dla mnie niezwykle pracowity. Szczerze mówiąc, było to chyba najbardziej pracowite dwanaście miesięcy w moim życiu. We wpisie zebrałam różne doświadczenia i rady dotyczące zwiększania efektywności pracy. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby pracujące w biurze, na etacie, jak i te, które swoje pracownicze biurko mają w domu i próbują się zorganizować. Napisałam ten tekst łącząc swoje doświadczenia z tych dwóch rzeczywistości. Cenną bazą wiedzy, jak zwykle, są też komentarze pod wpisem.

jak zwiększyć efektywność pracy

Miejsce 9: 7 finansowych haseł, do których podchodzę z nieufnością

Tekst, na który pomysł chodził mi po głowie chyba od początku istnienia Tajemnic Portmonetki. Oto 7 finansowych haseł, niezwykle popularnych (szczególnie w reklamach produktów finansowych), do których warto podejść ze szczególną nieufnością.

7 finansowych haseł

Miejsce 8: Finanse w rytmie slow

O czwartej nad ranem czas płynie wolniej, a teksty powstające o tej porze też mają coś z rytmu slow. Wpis o wpływie pośpiechu na zawartość konta nie mógł więc powstać o innej godzinie.

kawa

Miejsce 7: Jak dobrze się ubrać przy ograniczonym budżecie?

Nie jest chyba zaskoczeniem, że najlepiej na tym blogu czytają się najbardziej kobiece tematy. I to pewnie nie tylko dlatego, że na ciuchy i kosmetyki można wydać grube miliony ;)

klasycznie-i-tanio

Miejsce 6: Efekt latte, czyli jak papierowy kubek zamienia się w świnkę skarbonkę

Kawa to też podobno zawsze poczytny temat. A efekt latte dotyczy większości z nas. Latte i pieniądze – połączenie idealne, a może coś, czego nie cierpi portmonetka?

efekt latte

Miejsce 5: 52 rzeczy, których doświadczyłam w pierwszym roku pisania bloga

Gdybym miała wybierać, umieściłabym ten tekst na pierwszym miejscu na liście wpisów z 2016 roku. Może dlatego, że jest wybitnie osobisty i bardzo od serca.

urodziny Tajemnic Portmonetki

Miejsce 4: 9 cennych rzeczy, zupełnie za darmo

Piechotą do lata będę szła, czyli zbiór wiosennych myśli o rzeczach niedocenianych. Wcale się nie dziwię, że lubicie ten tekst :)

za darmo

Miejsce 3: Wyglądaj jak milion dolarów. Darmowe i niskobudżetowe sposoby na dbanie o urodę

Mówiłam, że najlepiej się czyta wszystko, co o kosmetykach i fatałaszkach? :) No przecież milion dolarów za grosze to nie byle rzecz :)

milion dolarów

Miejsce 2: Pasja zarabia: I tylko, albo aż… zacząć działać

„I tylko, albo aż… zacząć działać”, te słowa przy okazji robienia noworocznych postanowień są wyjątkowo aktualne. Wywiad z Anną Kosińską, o pasji, zarabianiu i podążaniu własną ścieżką, zdecydowanie skradł wasze serca.

Pasja Zarabia

Miejsce 1: 21 kobiecych blogów o budżecie domowym, oszczędzaniu i pomnażaniu pieniędzy

Kobiece blogi finansowe

A na pierwszym miejscu… Tekst, którego popularność jest dowodem na to, że w blogosferze ciągle jest mnóstwo miejsca dla kobiecych finansów i strasznie fajnie by było, gdyby nas piszących o finansach babek, było więcej :) Jest to też wpis, do którego link znalazłam co najmniej kilka razy w sieci jako argument w dyskusjach o tym, czy finanse to naprawdę nie jest kobiecy temat. I dobrze, że szerzycie w internecie ten dowód na kobiecość pieniędzy :)

Bardzo kobieco w tym portmonetkowym TOP 10, prawda? 

Na koniec tego sylwestrowego wpisu nie pozostaję mi nic innego, jak złożyć noworoczne życzenia i podziękować za ten wspólny rok na blogu. Trochę przewrotnie jak na bloga o pieniądzach, chcę Wam życzyć, Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku, podążania za marzeniami i realizacji celów tych niekoniecznie wymagających dużej ilości pieniędzy. Bo takie marzenia są właśnie najcenniejsze i najbardziej warte spełniania :)

Do przeczytania w Nowym Roku!

  • Odnośnie zarabiania pasji jest jeszcze inna szkoła. Mówi, żeby stworzyć firmę, która może nie jest naszą pasją, ale możemy ją zautomatyzować, a pasję realizować KIEDY chcemy, a nie kiedy musimy (bo wtedy może przestać nią być).

Przeczytaj inne:
Uroda za grosze 12: Kwiat czarnego bzu

Pomysł na ten wpis przyniosłam z jednego z czerwcowych spacerów. Właśnie trwa czas, kiedy dziki bez kwitnie. O ile zazwyczaj ten krzew nie rzuca się w oczy, to teraz trudno...

Zamknij